پایان نامه بمب الکترومغناطیس

پایان نامه بمب الکترومغناطیس به همراه شکل و فهرست منابع

دسته بندی: فنی و مهندسی » برق,الکترونیک,مخابرات

تعداد مشاهده: 9925 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: .doc

تعداد صفحات: 85

حجم فایل:363 کیلوبایت

  پرداخت و دانلود  قیمت: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.
گزارش
 • پیشگفتار

  امروزه بمبها و امواج الکترو مغناطیسی یا به اختصار EMP ،  کاربرد های مختلف منجمله برای نبردها،  حملات پیشگیرانه،  اقدامات تروریستی و قاچاقپیان،  و غیره دارد.  مقابله و دفاع در برابر این امواج نیازمند فن آوری های نوین است. بازرگانی راوید سعی در برآورن و گرد آوری این دانش،  برابر با داده های علمی ملی ایرانی،  و راهکار های دفاع آزاد و سریع و راحت با آنها را دارد.    EMP  تابش ناگهانی موج الکترو مغناطیسی در زمان بسیار کوتاه است،  که طیف بزرگ فرکانسی با دامنه زیاد را می پوشاند،  طرز عمل این پالس شبیه یک صاعقه می باشد،  اما به مراتب قویتر و سریعتر و کوتاهتر است.  کشور های امپریالیسم با در دست داشتن این تکنولوژی اقدام به ساخت سلاح ها و بمبها نموده اند،  گروه های تروریستی و قاچاق نیز می توانند با مخارج کم،  حتی کمتر از یکهزار دلار،  این اسلحه را تولید نمایند،  و منطقه 2 یا 3 کیلومتری را پوشش دهند.  بدین جهت برای مقابله با این اسلحه نیازمند ابزار و تجهیزات در تمام ارگان های همه مناطق و شهر های کشور عزیز ایران برابر با استراتژی ملی و مردمی می باشیم.

   

  چکیده

  در این تحقیق به بررسی بمب الکترومغناطیسی پرداخته می شود . نظر به پیشرفت روز افزون علم الکترونیک و وابستگی همه جانبه و روز افزون مردم به این علم ،بر آن شدم تا به احتیاط به عاملی بپردازم که در نوع خود ممکن است این زنجیره وابستگی را مختل نماید و راههای پیشگیری از آن نیز مطرح نمایم .

  بسیاری از وسایل پیرامون ما برای کارکردن به انرژی برق نیاز دارند و بخش عمده ای از زندگی ما به برق متکی است برخی از وسایل مانند تلویزیون ها ، رادیوها ، لامپ ها،گرم کننده های برقی و دستگاه های ارتباطی اعم از نظامی و شخصی... همگی به انرژی برق نیازدارند . حال تصور کنید در طول یک روز برق خانه شما قطع شود چراغ ها،تلویزیون،رادیو و دستکاههای تلفن و موبایل کار نمی کنند. بعد از مدتی از بیکاری به دور خود چرخ می زنید و پس از چند ساعت، ماندن درخانه برای شما طاقت فرسا خواهد شد. حال اگر چنین مشکلی را در مقیاس بزرگتر فرض کنیم این مشکلات هم بزرگتر می شوند. به عنوان مثال دریک شهر خدمات اجتماعی از قبیل اورژانس ، پلیس ، تجهیزات بیمارستانی و همه و همه از کار می افتند. مشکلاتی از این قبیل ممکن است حتی منجر به مرگ انسان هم شود. کارخانه های مواد غذایی بر اثر از کار افتادن سردخانه هایشان متحمل میلیون ها دلار ضرر می شوند و درصورتی که این وضعیت باقی بماند، نیروهای دولتی و خدمات دولت هم از کار خواهند افتاد. با توجه به این گفته ها ، دیده می شود که یکی از نیاز های جدی بشر امروز انرژی الکتریکی است.این مقوله از تازگی ویژه ای برخوردار است که آن را از لحاظ علمی منحصر به فرد می نماید. برای ساخت هر دارویی ابتدا باید بیماری را تشخیص داد و سپس از راههای درمان استفاده کرد . 

  در این تحقیق چگونگی ساخت این مختل کننده های الکترو مغناطیسی(بمب های الکترو مغناطیسی)، نحوه عملکرد آنها ،خطرات پس از استفاده از این سیستم ، و چگونگی دفاع در مقابل آن مورد بررسی قرار می گیرد.
  بمب های الکترو مغناطیسی تنها در اختیار ایالات متحده امریکا قرار دارد و جهت مصارف نظامی از آن استفاده نموده است.ایالات متحده به خاطر این که این سلاح ها به هیچ وجه مرگ آور نیستند از شرح آن ها صرف نظر کرده ولی این سلاح ها به صورت جدی مخرب هستند. یک حمله با بمب برقاطیسی می تواند زندگی را در ساختمان ها فلج و نابود کند همچنین می تواند باعث نابودی یک ارتش بزرگ باشد.

  لذا بررسی  آن و پیشنهاد و بررسی راه کار های موجود در زمان صلح می تواند بسیار مفید باشد.

  سلاح تخریب جمعی وسایل الکترونیکی: تکنیک تولید امواج الکترومغناطیسی توان بالا تا جایی پیشرفت کرده است که می توان از آن ها در (E-bombs) استفاده کرد . به منظور پاسخگویی نیازهای استراتژیک و تکنیکی در میدان جنگ. ساخت و بهبود (E-bomb) به کاربران اجازه می دهد که از آنها بیشتر در نبردهای غیر اتمی استفاده کنند.این تحقیق در ارتباط با تکنولوژی های استفاده شده در ساخت این نوع سلاح ها ، چگونگی پرتاب جنگ افزار، و آموزش به منظور استفاده از چنین سلاح هایی به عنوان سر جنگی (warhead)می باشد.

  فن آوری EMPروز بروز در حال تکامل است،  همچنین روش های مقابله با حملات آن نیز در حال گسترش مابین همه ارگان های کشور هایی است،  که طرح های دفاع ملی و دید آینده نگر دارند.  ابتدای قرن 21 ایالات متحده آمریکا در حمله به عراق،  از پالس های الکترومغناطیسی استفاده نمود،  و با از کار انداختن ستادها و ارتباطات کلی و محلی و موضوعی کشور عراق،  زمینه پیروزی را فراهم آورد.  در این مقاله چگونگی فن آوری ساخت و کارکرد،  و نیز راه کار های دفاع غیر عامل و عمومی مقابل EMP توضیح داده شده است.  کوتاهی از این مهم،  خطرات زیادی را برای کشور و شهرها خواهد داشت،  و برخلاف منطق ملی و مردمی ایران است.

   

  مقدمه

  2000 سال قبل سان تزو تئورسین نظامی چین رساله ای تحت عنوان هنر جنگ نوشت که در بخشی از آن سعی در پاسخگویی به این مساله داشت که چگونه بدون جنگیدن در میدان نبرد،حریف را شکست دهد.در عصر حاضر که موسوم به عصر اطلاعات است،این شیوه جنگی که با عنوان جنگ اطلاعات شناخته می شود،عملا امکان پذیر گشته است. این نوع جنگ،اشاره به وضعیتی دارد که در آن عملیات نظامی بر اطلاعات نیروهای خودی و ایجاد اختلال در اطلاعات دشمن تکیه دارد. تلاش برای تغییر توازن دانش و اطلاعات به نفع خود و استفاده از اطلاعات برای به حداقل رساندن سرمایه، جنگ افزار و نیروی انسانی مورد نیاز برای کسب پیروزی از اهداف اصلی این شیوه جنگی به شمار می رود. اجرای موثر جنگ اطلاعات علیه حریف، نیازمند استفاده از ابزار های خاص برای تخریب سامانه های اطلاعاتی خواهد بود.

    در دورانی که بافت و ساخت تمامی جوامع تا حدود بسیار زیادی به دستاوردهای علمی از نوع الکترونیکی وابسته است و همه امور از تجهیزات بیمارستانها تا شبکه‌های مخابراتی و از رایانه‌های بانکها و مؤسسات بزرگ مالی یا نظامی تا دستگاههای نظارت و مراقبت ، نحوه کار ماشینها و ادوات صنعتی همگی متکی به ساختارهای الکترونیک هستند، کاربرد بمبهای الکترومغناطیسی می‌تواند سبب فلج شدن روند زندگی در مناطق بزرگ مسکونی شود. به اعتقاد برخی کارشناسان به نظر می‌رسد کشورهای پیشرفته پیشاپیش چنین سلاحی را تکمیل کرده‌اند و حتی برخی بر این باورند که ناتو در جریان جنگ علیه صربستان از این قبیل بمبها برای تخریب دستگاههای رادار صربها بهره گرفته است.

  بانکهای اطلاعاتی نظامی و غیر نظامی،شبکه های رایانه ای ادارات دولتی و کارخانه های تولیدی،تاسیسات ارتباطی پایگاه های نظامی،سایت های راداری و موشکی،سامانه های بانکداری و مالی،رسانه های گروهی،شبکه های توزیع برق و ارتباط راه دور از اهداف اصلی جنگ اطلاعات می باشد.علاوه بر این گونه سامانه ها،جایگاه انکار ناپذیر وسایل الکتریکی و الکترونیکی در ساختار نظامی،آنها را به هدفی مبدل ساخته که انهدام آنها بدون تلفات انسانی،می تواند دشمن را در موقعیت شکست قرار دهد.

   


  برچسب ها: پایان نامه بمب الکترومغناطیس بمب الکترومغناطیس پایان نامه بمب پایان نامه الکترومغناطیس الکترومغناطیس پایان نامه مغناطیس الکترو بمب الکترو بمب مغناطیس